This site uses cookies to deliver the best possible experience. Learn more.

Publikowanie zdjęć samochodów

Cześć. Z racji, że internet mówi trochę tak, a trochę tak, mam do Was pytanie. Czy można opublikować zdjęcie samochodu z widoczną tablicą rejestracyjną? Jak to wygląda ze strony prawnej? Lepiej zamazać, nie publikować? Zdjęcie zrobione podczas przechodzenia przez pasy więc o zgodę byłoby ciężko zapytać :). Z góry dziękuję za odpowiedzi :).

6 comments

jazzie Hi! I don't know how the legal situation is. But when I take pics with visible number plates I change them (obviously) with photoshop. More fun than just blurring them...

bizon Nice approach, I'll use it :D

mirum Z numerami rejestracyjnymi jest bardzo ciekawa sprawa ponieważ Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok ` 28 czerwca 2019 roku (I OSK 2063/17), w którym mówi że tablica rejstracyjna nie jest daną osobową. Niecały rok później bo 28.04.2020 Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) wydał oświadczenie, że numery rejestracyjne pojazdów są danymi osobowymi. Przez co podlegają ochronie tak jak numer PESEL czy adres email. Nie zagłębiałem się w to oświadczenie i co z tego faktycznie wynika, jednak warto uważać :)

wbrewpozorom Dziękuję za odpowiedź :)

tomaszt81 Też się zastanwaiałem. Na wszelki wypadek zamazuję :)