We analyze the anonymised information of our users to better match our offer and website content to your needs. This site also uses cookies to, for example, analyze traffic on the site. You can specify the conditions for storage or access of cookies in your browser. Learn more.

niezdecydowanie

Pogoda dziś nie wiedziała czy ma świecić słońce, czy lać deszcz. Byłam dziś na szkoleniu, gdzie zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej prowadzący powinien zrobić nam zdjęcia, celem udowodnienia, że tam byliśmy, bo podpisy w 30 miejscach to za mało, więc dostaliśmy do podpisania coś odwrotnego niż zwykle mają fotografowie, oświadczenie o niewyrażeniu zgody na utrwalanie wizerunku i jeszcze dłuższe oświadczenie o wyrażeniu zgody by nasze dane osobowe w postaci imienia i nazwiska znalazły się na liście osób uczestniczących w szkoleniu. Biurokracja się rozrasta. Poza tym wiedza ze szkolenia może będzie mi potrzebna za rok - dwa, może wcale... Jestem padnięta, nie mam siły na inne zdjęcie niż to co zrobiłam o świcie.

You need to be signed in to post comments

  No comments yet.

  Taken with
  Aperture
  f/5.6
  Focal length
  36mm
  Shutter
  1/3200th
  ISO
  400
  Dominant colors
  This photo hasn’t been featured in galleries yet. This photo is featured in 0 galleries
  • Z Zoom
  • Next photo
  • Previous photo
  Pawel from Tookapic

  Hi, I’m happy to help you with any tookapic subject, however, before you send me a message, please look at Help section where you can find answers for most questions.

  We’ll reply shortly!

  Please note that answers for most questions about tookapic can be found in the Help section.