This site uses cookies to deliver the best possible experience. Learn more.
Yesterday
Week
Month
1 year
2 years
3 years

Comment was deleted

Magda Korzewska Tak, Świętojańska przy Empiku

Boguś Prostowałbym :p

Magda Korzewska Prostowałam, czyli nadal krzywo? Czy raczej chodzi o obiektyw, że za szeroki?

Comment was deleted

Magda Korzewska To chyba dlatego, ze nie ma symetrii w świetle i do tego kamienica po lewej stronie też jest wyższa.

Rafał Bolko Też tak mi się wydaje, te białe światła z lewej są znacznie wyraźniejsze i bliżej centrum kadru przez co "ciągną" na swoją stronę. Swoją drogą już od jakiegoś czasu zbieram się na jedną z tych wysepek ze statywem ... :)

Boguś Dałbym jakieś 2,2 stopnia w prawo ;) Za punkt odniesienia polecam czubki pierwszej pary latarń. To że samochody przejeżdżając nie były tak miłe zachować symetrii to już 'siła wyższa'. Poza tym super zdjęcie.

Widziałem już wiele zdjęć na osi Świętojańskiej, a wciąż nie mam swojego. Muszę to nadrobić.

Aleksander Dębowski Chyba nie zaznaczałaś, że chcesz CC, ale nie mogę się powstrzymać. Wyżej pojawiły się komentarze o prostowaniu. Myślę, że mogło chodzić o korekcję perspektywy czy wad optycznych obiektywu. Tutaj mała próbka gyazo.com/ce8286b19f7f5e5126c9.... Oczywiście jakość słaba bo nie mam dostępu do RAW'a czy JPG w wysokiej jakości, a poza tym to screenshot. Po prostu chciałem pokazać od czego bym zaczął.

To byłby tylko początek do dalszej obróbki. Wprowadziłem kilka poprawek, ale nie ma sensu się w to bawić bez zdjęcia "źródłowego", bo tylko zepsuje się jakość tej foty. Jest tu wciąż duże pole do popisu jeśli chodzi o światła, cienie, balans bieli czy nasycenie kolorów, ale moim zdaniem, zdjęcie wygląda o wiele korzystniej, kiedy pozbyliśmy się efektu "pijanych", przewracających się na ulicę budynków. To tylko parę kliknięć, a fotografia jest o wiele przyjemniejsza w odbiorze.

P.S. Wywaliłem też te wciskającą się w kadr latarnię po lewej stronie, ale to chyba rzuca się w oczy :)

Aleksander Dębowski W sumie pobawiłbym się jeszcze trochę z kadrowaniem. Może dałoby się to zrobić lepiej. Ale to już zostawiam Tobie :)

Magda Korzewska Olek jeszcze nie tykam się PS, więc taka obróbka zdjęć ciągle przede mną. Plan mam, myślę, że na wiosnę ruszę temat. Ostatnio nie rozstaję się z moim ultra wide i zdecydowanie do tego zdjęcia lepiej przydałaby sie moja 17mm. Efekt mnie nie zadowolił, no ale za zdjęcie zabrałam się po 22, za to na fajnym filmie była w kinie :) Dzięki za pokazanie możliwości.

Aleksander Dębowski Jasne. Tak jak mówiłem. Chciałem tylko pokazać, że warto się pobawić w Lightroomie/Photoshopie. Jak będziesz chciała to daj znać. Może podrzucę Ci jakieś fajne tutoriale itp. :)

EXIF data
Brand
OLYMPUS IMAGING CORP.
Model
E-M5MarkII
Aperture
ƒ/11.0
Focal length
14mm
Shutter speed
6s
ISO
200