This site uses cookies to deliver the best possible experience. Learn more.
Yesterday
Week
Month
1 year
2 years
3 years

Artur Łobocki Od samego patrzenia boli ramię ;)

Rafal Na wyjścia będzie mniej ale i tak muszę wziąć to co ew może być potrzebne

Alek Jedliński Wow, podziwiam, i tak czuję że mam za dużo sprzętu a jest to ułamek tego co na zdjęciu :D

Rafal To jest pełny zestaw. Na szczęście nie będzie noszony przez cały czas w takim składzie. Ale baterie muszą starczyć na dwa dni maksimum a karty na cały wyjazd. Nie biorę komputera a dysk awaryjnie pusty gdyby był potrzebny w razie przeładowania kart. Na szczęście nie jedzie 150-600 mm.

Alek Jedliński Ale karty widzę różnego formatu? Ja mam jedną 64 GB i nawet na długich wyjazdach nie udaje mi się jej zapełnić :) Chociaż pod względem backupu moze nie jest to najbezpieczniejsze.

Rafal Canon 7D Mark II ma dwa gniazda SD i CFm co czasem pozwala robić jednocześnie backup na dwóch kartach, ale kart musi wystarczyć na 6 dni focenia bez możliwości zrzucania na dysk (tylko awaryjnie), poza tym lubię mieć kilka mniejszych kart niż jedną, jak coś się spieprzy to stracę tylko część zdjęć.

Marta Nowakowicz-Jankowiak Ryzykant 😉 ja mam 6 kart każda po 16 GB.

Rafal 3x32gb, 4x16 GB , 1x16gb,1x64gb

Krzysztof Baczyński Pozazdrościć...

Rafal Może jeszcze wyrzucę jakieś szkło. 90 mm i ew 8 mm fisheye chyba zostaną.

Magda Parkitna I cały ten sprzęt wykorzystasz na wyjeździe? Czy część ma być na wszelki wypadek?:-) Podziwiam, ale nie zazdroszczę:-) Nie mogłabym się skupić na robieniu zdjęć tylko myślałabym jakie szkło mam teraz założyć:-)))))

Rafal Tu niestety masz rację. Dlatego ostatecznie zostają w plecaku 10-20/24-105/70-200, co mnie cieszy wszystkie mają średnice 77 mm więc i ND1000 będzie pasować do każdego szkła. Karty i baterie to standard - każdy wyjazd gdzie mam w planach dużo zdjęć to zwykle sporo kart - czy je wykorzystam? nie wiem, a jakby okazało się że wyprztykałem się z kart a jest jeszcze jeden dzień to nie chciałbym stać i każdej karty oglądać czy zdjęcie zostaje czy do skasowania...z poziomu ekranika w aparacie wszystkie zwykle są dobre, dopiero na dużym kompie widać problemy. Reszta to standardowe wyposażenie fototrekingowe - wężyk, osłony przeciwdeszczowe, pasek demontowalny, szelki do cięższego obiektywu, statyw, filtry, latarka, czołówka i telefon z osłoną przeciwdeszczową, oraz jeszcze pokrowiec przeciwdeszczowy na 70-200 i tyle. To tylko tak wygląda okazale. Nie ma lamp/lampy błyskowej bo jej na takim wyjeździe nie przewiduję używać. Oczywiście było by fajnie mieć taki aparat ze wszystkim w jednym (np. SONY RX10 Mark IV z obiektywem 24-600 mm) ale to co mam to efekt powolnego zbieractwa z kilku lat. No i jeszcze planowane lokacje są bardzo różne (plenery płaskie, góry, strumienie, ruiny, miasteczka itp) więc i różne reczy do wykorzystania.

Magda Parkitna Co racja to racja. Gdy się jedzie typowo na strzelanie fotek to jednak trochę sprzętu trzeba zabrać, żeby potem nie żałować;-)

Rafal Generalnie z tego całego sprzętu na codzień podpięty był 10-20/24-105. W plecaku 2 baterie i dwie zapasowe karty, filtry Lee i ND1000 oraz wężyk spustowy. Dodatkowo zawsze osłona przeciwdeszczowa na aparat i pasek do noszenia. No i czołówka. 70-200 mm zrobił jedno zdjęcie, przez większość czasu leżał w hotelu. Nie było tak źle. Czego zabrakło - lepszego statywu (cięższego) oraz lepszej złączki do statywu. No i najważniejszego - drugiego body...bo czasem niemożliwa była zmiana obiektywów w siekącym deszczu czy gradzie.

Satoshi T Awesome gear! I think canon's gear is big, but they are reliable. And it does not consume much battery. I am looking forward to watch your pic.

EXIF data
Brand
Apple
Model
iPhone 6s
Aperture
ƒ/2.2
Focal length
4mm
Shutter speed
1/17s
ISO
250