This site uses cookies to deliver the best possible experience. Learn more.
Yesterday
Week
Month
1 year
2 years
3 years

Piotr Niezgoda Masz niesamowite oko do takich tematów. Zazdraszczam!

Kazziz nie zazdraszczaj, praktykuj!

ale rozumiem odczucie ;)

Rafal Laczynski Dziękuję!

eventide Zdjęcie jako zdjęcie jest świetne, jako historia... Przeraźliwie smutne. Aż ciężko kliknąć serduszko...

Rafal Laczynski Maiłem bardzo duże opory... co do publikacji tego zdjęcia :-(

eventide Takie zdjęcia trzeba publikować, one wzbudzają emocje. Tylko zastanawiałam się, czy klikanie serduszka tu przystoi (i nie chodzi mi o jakość zdjęcia, bo samo w sobie jest świetne)?... Na pewno nie można pozostawać wobec tego obojętnym. A przynajmniej ja nie potrafię.

Rafal Laczynski Rozumiem Cię.

agnieszka bladzik gwiazdke mozna, nalezy ;)

Etherliana też tak pomyślałam...zdjęcie jak zawsze znakomite, tylko serce się kraje na taki widok...

Comment was deleted

Rafal Laczynski jest mocne...

Danuta Bardzo smutne !!! .............................. Fotografia bardzo dobra

Bomba Taki rodzaj fotografii cenie sobie najbardziej. Uwiecznienie rzeczywistości w ten estetyczny sposób, który podkreśla wartość historii w niej zwartej, a nie przysłania.
Fajnie, że są osoby na portalu, który nie próbują robić tylko ładnych zdjęć. Przecież nie można zrobić 'ładnego' zdjęcia kobiecie żebrzącej na ulicy, ale można uchwycić właśnie ten moment bezradności. Tutaj jeszcze łapiesz punkty za to, że nie robisz tego w sposób obnażania tożsamości tej Pani, tylko za pomocą tego kubka i złożonych rąk(chodź może tylko wycierała nos, ale nawet jeśli to i tak props dla Ciebie, ze złapałeś to w ten sposób).

Bomba Mam nadzieję, również, że jeśli dla kogoś te zdjęcie jest tak "wstrząsające", nakłoni go to żeby liznąć chodź trochę fotografii wojennej lub jakiegokolwiek reportażu i zobaczyć, że to powyżej, to pikuś tak naprawdę(nie zrozum mnie źle, uważam, że to zdjęcie jest bardzo dobre, ale uwieczniano o wiele bardziej przejmujące sceny, w bardziej przerażający sposób)

Comment was deleted

Comment was deleted

Rafal Laczynski „nieetyczne” każdy ma prawo do własnego zdania. Nie zawsze jest pięknie i kolorowo. Taka jest rzeczywistość... dla mnie "nieetyczne" były osoby, które przechodziły obojętne koło tej biednej starszej Pani. Starałem się uchwycić moment, który nie obnaży tożsamości tylko pokaże sytuacje.

vera Very strong! my throat is tied...

Jakub Szymański Nie jestem pewny... zdjęcie jest dobre, ale po kilku razach zbrukania za to że dzielę się zakupami, a nie daję pieniędzy mam problem z oceną takich sytuacji :( choć i tak uważam, że lepiej się podzielić, a jak ktoś robi przekręt to nie moja sprawa..

Viola Kuniej hmm... tutaj rozmawiamy o fotografii per se, a nie o nieuczciwych "bezdomnych", rozumiem Cię doskonale, Jakub. jednak ja mam problem z fotografowaniem takich sytuacji i szczerze mówiąc nie uważam robienia zdjęć bezdomnych, biednych, freaków i innych "ciekawych" ludzi za etyczne, jeśli nie ma to na celu ich dobra. czyli powiedzmy jako dokument, reportaż służący poprawie ich życia, ogólnie rzecz ujmując. nie chcę oglądać na Tookapicu zdjęć o takiej tematyce, pstrykanych po to, żeby dostać lajki. zdjęcie jest bardzo dobre - jednak temat nie na ten portal. ale to jest tylko moje zdanie.

Jakub Szymański Czemu ten komentarz jest do mnie? Za poruszenie/rozwinięcie wątku tematu? Hm. Może masz rację że nie dotyczył techniki fotografowania, jej walorów, ale dotyczył tematu tego zdjęcia... z resztą się zgadzam, fotografowanie kogoś bez nogi żeby pokazać że nie ma nogi nie ma sensu, ale żeby pokazać jak sobie z tym radzi lub nie jak najbardziej. W jakim celu zostało zrobione trzeba by autora pytać..

Viola Kuniej nie jest do Ciebie, ale się podłączyłam :) no właśnie mam podobne przemyślenia... czy to zdj tylko na Tooka, czy jest w tym jakiś głębszy cel?

EXIF data
Brand
OLYMPUS CORPORATION
Model
PEN-F
Aperture
ƒ/1.8
Focal length
75mm
Shutter speed
1/200s
ISO
200