This site uses cookies to deliver the best possible experience. Learn more.
Yesterday
Week
Month
1 year
2 years
3 years

Kevin Drum If I had taken this photo, I would have cropped it a lot, and I would have been wrong to do so. This is fantastic.

Paweł Ch Super! Mega minimalizm, mega zdjęcie. Jeśli możesz zdradzić to jakie oświetlenie zastosowałeś? Czas naświetlania zdradza że (chyba) mogło to być oświetlenie stałe :)

Paweł Kadysz Coś się kaszani z czytaniem EXIFa. Brakuje przecinka w czasie naświetlania. 0,3s zmiast 03s. Co do oświetlenia - jedna lampa LEDowa do video - Yongnuo 300 II.

Światło rozproszone dużą płachtą lekkiego materiału + dodatkowo "gołą" blendą (mam taką 5w1 i po zdjęciu tego refleksyjnego pokrowca zostaje fajny dyfuzor).

Dzięki temu światło jest mocno zmiękczone, cienie nie są zbyt ostre. Cała scena fajnie oświetlona. Ale niestety czas naświetlania się mocno wydłuża. Chociaż przy ISO 640 pewnie dałbym radę strzelić to z ręki.

Paweł Ch Dzięki. Co do EXIF'a to już się przyzwyczaiłem, w Canonie jest podobnie. Fajna sprawa/zabawa z tą lampą. Na razie chciałem kupić dwie lampy studyjne (wspomniane gdzieś przez Ciebie) Move 400 lub 300. Nie chce zbyt mocnych - chciałbym móc używać przysłony o niskich wartościach. W blendę 5w1 zaopatrzyłem się wczoraj :)

Paweł Kadysz Move 400 jest zdecydowanie za mocna do małego studia, takiego jak mój pokój. Nawet przy najsłabszej ustawionej mocy i założonym na obiektyw filtrem NDx8, najniższej wartości ISO zdjęcie przy f/1.8 będzie prześwietlone. Gdybym kupował jeszcze raz pewnie wziąłbym 200, max. 300, szczególnie że są tańsze.

Paweł Ch Na pewno wezmę to pod uwagę :) jakiś czas temu kupiłem filtr szary od NDx2 do NDx400 ale filtry tego typu z regulacją nadają się tylko do kosza. Powłoka nierówno pokrywa kadr, a w rezultacie jedna część zdjęcia jest jaśniejsza/ciemniejsza niż środek.

vera Bravo!

Richard Morwood Very nice! Can you please share the setup you used for this? A behind-the-scenes picture maybe? How do you get this look without photoshop?

Paweł Kadysz Don't get me wrong. There is quite a lot of color correcting done in Lightroom. But that's the only retouching done here - making the colors "pop" more.

As for the setup:
- One LED lamp - Yongnuo 300 II.
- Big sheet of thin cloth to diffuse the harsh light from the LED lamp.
- reflector with the reflecting cover taken off to diffuse the light even more - it makes the light and shadows much softer
- big sheet of blue paper, costs about $1 at any stationer's
- a tripod, because now that the light goes through two diffusing layers, the camera needs much more time to take the photo
- a mug that's the exact same size as half an orange :)

Bridget Braun Thanks for sharing this, I was curious too.

sarabembenek looks great

agnieszka bladzik minimalizm, light bla bla bla... the best thing in this photo is the way the orange fits the mug ;)

Alek Jedliński Great negative space :)

Jan Šlégr I love the graded backdrop and the contrast with the orange slice.

Satoshi T Great simplicity and natural gradation.

sallartiste Ca donne faim.

sallartiste Ca donne faim.

EXIF data
Brand
OLYMPUS IMAGING CORP.
Model
E-M5
Aperture
ƒ/2.8
Focal length
45mm
Shutter speed
0.3s
ISO
200