This site uses cookies to deliver the best possible experience. Learn more.
Yesterday
Week
Month
1 year
2 years
3 years

craig Nice shot of the abandoned building.

Rafal Laczynski Thanx Craig!

Piotr Just 🌟

Lido Czy to Praga? Fajne👍

Rafal Laczynski Dzięki! Na tyłach Próżnej.

Comment was deleted

Piotr Uwielbiam stare kamienice 😊Świetne

Rafal Laczynski Dzięki Piotr!

Danuta Przykry widok :/ .... zdjęcie super ! :)

Rafal Laczynski Dzięki :-)

Hanna Gawrychowska ooooo ....
⭐️⭐️⭐️

Rafal Laczynski Dzięki Hanna!

Comment was deleted

Rafal Laczynski Dzięki! Taki mamy klimat :-)

Kazziz Cześć Rafał, będę dziś od 13 w Warszawie. :)

Rafal Laczynski Super! Może lunch w okolicach grzybowskiej na 13:00?

Comment was deleted

Karol Takie sobie.... :(
👍👍👍👍
⭐️⭐️⭐️⭐️
;) ;) ;)

Karol Oj Przyjacielu!, chyba mnie nie zrozumiałeś ;)

Dbam o to, abyś przy nieustannych (zasłużonych!) i licznych tutaj pochwałach nie stracił czasami impetu twórczego, dlatego posłużyłem się prowokacją, by Twoja wena czyli łatwość tworzenia; natchnienie; zapał twórczy; nie wpadła przypadkiem w letarg.

Fotografia jest kapitalna! Z prostego tematu potrafisz zrobić kadr, na który nie tylko da się patrzeć ale i patrzy z przyjemnością. Umiejętność dobrego, poprawnego i ciekawego kadrowania na tym portalu jest niestety w wielu przypadkach piętą achillesową, a Ty tą tajemnicę posiadłeś, a raczej otrzymałeś w darze i wiem, ze robisz to już intuicyjnie.

Po prostu "czujesz" kadr. Temat ruin sam w sobie nie jest może z natury rzeczy ciekawy lecz przy odpowiednim perspektywicznym i zamkniętym spojrzeniu można w zwykły temat tchnąć niezwykłą wizję i tutaj Tobie się to udało.

Widać ze panujesz nad kadrem i nie "pstrykasz" bezmyślnie ruin. Pomijając światło i kolorystykę (to inny temat), kadr rozpocząłeś od dołu pięknie zaznaczając przekątne obrazu (linia wewnętrznego rogu budynku po lewej i linia okien w pionie po prawej), idąc wyżej - balkony ciekawie podzieliły kadr na dwie części - górę i dół, klatka schodowa (jej lewa krawędź) symetrycznie na lewą i prawą polowe fotki, by wreszcie niezwykle genialnie zamknąć sąsiednimi ścianami górę kadru (i niebo) w miejscu kompozycyjnie bardzo mocnym ( wykorzystałeś złoty podział ). Dzięki temu z teoretycznie płaskiej fotografii zrobiłeś obraz o trzech planach (front, boczne ściany, niebo) nadając obrazowi pewną dramaturgię i zdecydowany dynamizm.

Gratuluję! A moja słowna prowokacja zakończyła się ( z pewnością to zauważyłeś) licznymi kciukami podniesionymi do góry i gwiazdkami na dowód tego, że tą fotografię (bo zdjęciem już przestała być) dodałem do moich ulubionych ;)

Pozdrawiam, Karol :)

Rafal Laczynski Oh Karol! Nie ukrywam, że też zrobiłem małą prowokację tą odpowiedzią... ale nie spodziewałem się takiej profesjonalnej litanii. Jestem w szoku! DZIĘKI!!! :-)

Karol "Och, Karol ! " to był taki film - ciągnąca się zmora za mną przez wiele lat, brrr !!! Teraz na szczęście jest "Janusz" więc odetchnąłem z ulgą, hihi :) :) :) a na "profesjonalną" litanię zasłużyłeś i to bardzo, GRATULUJĘ jeszcze raz ! :)

EXIF data
Brand
OLYMPUS CORPORATION
Model
PEN-F
Aperture
ƒ/6.3
Focal length
9mm
Shutter speed
1/40s
ISO
400