This site uses cookies to deliver the best possible experience. Learn more.
Yesterday
Week
Month
1 year
2 years
3 years

eventide Gratuluję fantastycznego projektu! I mam nadzieję, że to nie jest faktycznie ostateczny "the end" przygody Tookapikowej? :(

Paweł Lęcki Dziękuję! Wczoraj myślałem, żeby przerwać, takie drobne zwątpienie, ale chyba jednak będę dalej dodawał :) Dużo dają słowa, które tutaj przeczytałem, nawet się nie spodziewałem :)

Paweł Kadysz Cieszę się, że zostajesz ;)

Paweł Lęcki Są niby inne miejsca, gdzie można wrzucać zdjęcia, dzielić się nimi. I to jest super. Ale toocapic jest jednak niepowtarzalny, ze swoją jednodniowością, niezwykłymi ludźmi, zdjęciami czasem niedoskonałymi, ale zawsze niesamowicie ciekawymi, autentycznymi. Nie sposób pójść sobie stąd :) Dziękuję, że jest takie miejsce :)

NatZ Congratulations for your great project!

Paweł Lęcki Thanks! I really appreciate that.

Zenon Drobiński Wielkie gratulacje za ukończenie świetnego projektu! 🤗

Paweł Lęcki Dziękuję bardzo! Dobrze jest przeczytać takie słowa :)

Krystian Łupieżowiec Gratuluję, świetny projekt :-)

Paweł Lęcki Dziękuję! Naprawdę warto było, dla siebie, dla rozwoju, ale też dobrze jest przeczytać, że ktoś docenia i oglądał :)

maggaglen Gratulacje:)

Paweł Lęcki Dziękuję! :)

Comment was deleted

Paweł Lęcki Dziękuję! Robiąc zdjęcia, staram się też myśleć o tym, co one znaczą, co dają. A czasem dają bardzo dużo.

v agnès Congratulations! You made a great year!

Marta Gratuluję wspaniałego projektu! 😊 Przeglądając całą jego historię, widać ewolucję Twoich zdjęć w kierunku stylu,który sprawia, że właściwie od razu rozpoznaję Twoje kadry i który niezwykle mi się podoba. Mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy😊

Paweł Lęcki Dziękuję bardzo! Gdzieś przeczytałem, że jak zrobisz 30 tys. zdjęć, to się dowiesz, jakie zdjęcia chcesz robić. Ja się dowiedziałem, że ludzie są dla mnie najważniejsi, widoczki mnie nudzą, a przypadkowość jest najpiękniejsza :)

Marta Tak, to jest właśnie świetne w Twoich zdjęciach, ludzie w centrum uwagi. Niezwykle inspirujące, często oglądam je i zastanawiam się, jaka historia stoi za człowiekiem na Twoim zdjęciu, o czym myśli, jakie są w nim/niej emocje w tej jedynej, niepowtarzalnej chwili, którą właśnie uwieczniłeś na fotografii. To fascynujące😊

Comment was deleted

Comment was deleted

Paweł Lęcki Czasem czuję, że trochę kradnę życia tych ludzi. Też myślę, co myślą, a tego nie da się złapać. Dzieje się to niejako poza zdjęciem. Gdzieś idą, skądś wracają, a w danym miejscu są tylko na chwilę, którą jest naciśnięcie spustu migawki.

Marta I tym sposobem stajesz się kronikarzem ludzkich sylwetek i twarzy, gdyby to powiązać jeszcze z tymi nieznanymi historiami powstałaby niesamowita opowieść. Powodzenia, wielu kolejnych udanych kadrów i ciekawych postaci na Twojej drodze!😊

Viola Kuniej gratulacje!!! good job!

Paweł Lęcki Dziękuję! Tak w sumie, to chciałbym, żeby kiedyś stało się to czymś, co robię w ramach pracy :)

Ginger Gratulacje!!! Widzisz, udało Ci się, a nie mówiłam, rok temu (tak mi miło, że o mnie wspomniałeś 😊)? Tak sobie myślę, że wielka szkoda, że osoby z Twoich zdjęć w większości nie wiedzą, że zrobiłeś im takie ciekawe portrety, myślę że wielu chciałoby mieć takie zdjęcie z duszą na pamiątkę. Cokolwiek planujesz na swoje kolejne 365 dni, w jakiejkolwiek dziedzinie, mówię Ci, uda się. Bo masz serce, zapał, cierpliwość i siłę. Powodzenia😊
P.s. 1 żeby móc obserwować Twój profil założyłam tu konto....i niedługo i ja będę miała swoje 365 zdjęć. Jakby tego było mało, za sprawą tookapic zadziała się w moim życiu magia, której nie nazwę, żeby nie spłoszyć 😊
P.S. 2 Zdjęcia to nie oszustwo, bo każda przemijająca chwila jest prawdą. Wg najnowszych teorii czasu nie ma "teraz" bo każde " teraz" już się wydarzyło i jednocześnie dopiero się wydarzy. Choć można też uważać, że "nic dwa razy się nie zdarza"... Ale z pewnością każde "teraz" zostawia w nas ślad i z tych śladów tworzymy prawdę o sobie.

Paweł Lęcki Dziękuję! Jak mogłem nie wspomnieć? :) Nie wiem, czy mam aż tak dużo w sobie, jak myślisz, że mam ;) W zasadzie to myślę zupelnie na odwrót, ale się staram. Fajnie też, że niejako po drodze, sama też dołączyłaś :)

Ginger Bardzo dobrze jest, gdy inni widzą w nas więcej i oceniają nas lepiej niż my sami, czyż nie ? ;) Też się cieszę, że zaczęłam ten projekt, choć dla mnie to raczej dziennik, który już kilkukrotnie się przydał, gdy trudno było sobie coś przypomnieć. Będziesz kontynuował, czy czas na nowe wyzwania?

Paweł Lęcki Właśnie nie wiem, czy lepiej :) Różnica rodzi rozczarowanie. Myślałem, żeby nie wrzucać nowych, ale jednak będę. Zbyt by mi brakowało :)

Ginger Pokrętne to Twoje myślenie;) To chyba ten Sopot - molo - "Molo - rozczarowany most" (James Joyce, Ulisses) (tak mi się skojarzyło). Brakowałoby tu Twoich zdjęć, więc cieszę się, że będą kolejne.

Rafal Laczynski Congratulations! 👏

Paweł Lęcki Dziękuję bardzo! :)

Paweł Kropek Chciałbym czasem znaleźć się w takim miejscu, gdzie Bóg czeka tylko, aby komuś otworzyć migawkę.  Ansel Adams Gratuluję!

Paweł Lęcki Dziękuję! :) Złapać moment - to coś, co chyba jest kluczowe.

Iwona- shadoke Ogromne gratulacje za piękny, oryginalny i taki prawdziwy projekt 🌸🎂🎂🎂

Paweł Lęcki Dziękuję bardzo! :) Tak, jak napisałem, nie ma tu zdjęć, które wydawały mi się najlepsze, ale takie, które z czymś się wiązały, stąd może ta autentyczność. Dziękuję za te słowa :)

Hanna Gawrychowska Gratuluję ukończenia projektu - to jest wyczyn

gratuluję pięknego projektu i zazdroszczę odwagi wyjścia na ulicę z aparatem w ręku

mam nadzieję, że to nie tylko "the end" ale także "new beginning"

Paweł Lęcki Dziękuję! :) Bardzo dobrze jest usłyszeć, że ktoś docenia. Z aparatem chodzę codziennie, gdy staje się przedłużeniem ręki, to w zasadzie nie trzeba odwagi, bo nie trzeba przecież odwagi w noszeniu ręki :) Ale też powiem, że najmniej odważny jestem, gdy przychodzi moment, kiedy mam sfotografować kogoś ważnego dla mnie, kogo znam. Wtedy właśnie się denerwuję i bardzo często zdjecie wychodzi nie tak, jakbym chciał. Albo nie robię w ogóle.

Monika Fabcia Podoba mi się twoje podsumowanie Deckare jest ono tak prawdziwe jak twoje zdjęcia i te wszystkie cudowne uwiecznione chwile które wykradłeś uciekającemu czasowi. Gratuluję ukończenia projektu i liczę na dalszy ciąg.

Paweł Lęcki Dziękuję! Mam trochę obsesję na punkcie przemijającego czasu, trochę mi się śpieszy, bo późno zdałem sobie sprawę, że zmarnowałem za dużo chwil, momentów. Stąd Ci ludzie, podglądani, gdy robią coś, czego ja nie robię, skupienie na ulotności. Dziękuję za dobre słowa, bardzo ważne są.

Monika Fabcia Myślę że oceniasz się za ostro.Do każdej decyzji trzeba dojrzeć gdybys mial świadomość tego wcześniej to byś to zrobił wczesniej.Napisales w podsumowaniu ze uczyles sie od najlepszych, chodziłeś na kursy czyli zdobyles potrzebną wiedzę.Reszta to widzenie i czucie. Teraz jest Twój czas więc nie katuj się tym co było tylko zacznij brać to co jest tu i teraz! Tego ci gorąco życzę!

Weronika Projekt z serca podsumowanie z serca. Tak nie wiele osób robi w życiu coś dla siebie bez spięcia trzymając się tylko określonych ram. Dla mnie super.
⭐⭐⭐

Paweł Lęcki Bardzo dziękuję! Niesamowicie jest przeczytać takie słowa :)

Jan Pinkosz Gratuluję ukończenia projektu, a także jestem pełen uznania dla szczerości wypowiedzi, kreatywności fotograficznej, oraz dystansu wobec swojej pasji i samego siebie. I pewnie jak inni tutaj pozostaję z nadzieją, że będzie mi jeszcze dane oglądać Twoje zdjęcia, które potrafią zainspirować. Pozdrawiam! :)

Paweł Lęcki Dziękuję za tak miłe słowa! Nie spodziewałem się, a już na pewno nie tego, że moje zdjęcia mogą być inspiracją.

Mamusia_Gosia Gratuluję! Jeden z ciekawszych projektów, mam nadzieję na ciąg dalszy.

Paweł Lęcki Dziękuję! Coraz bardziej jestem zaskoczony. To motywujące :)

abandrzej Gratuluję

Paweł Lęcki Dziękuję!

Magda Korzewska Wielkie gratulacje! Bardzo lubię Twój projekt, mam nadzieję jeszcze tu zobaczyć Twoje kadry!

Paweł Lęcki Dziękuję! To jest niezwykle, że autorzy świetnych zdjęć mówią mi coś takiego :)

Comment was deleted

Paweł Lęcki Dziękuję! Nawet nie umiem wyrazić, jak ważne są takie słowa :)

Vincent Congratulations !!! :D

Paweł Lęcki Thanks! :)

Roman Czarny Naprawdę fantastyczny projekt
Czekamy na więcej

Paweł Lęcki Dziękuję! Bardzo motywują takie słowa :)

KasiaM Wieeeelkie gratulacje :) i dobrej zabawy w nowym projekcie :)

Paweł Lęcki Dziękuję! :)

Monika Fabcia Gratuluję 🖒

Paweł Lęcki Dziękuję! :)

Etherliana Gratulacje!!

Paweł Lęcki Dziękuję!

Magda Parkitna Gratulacje z ukończenia 365!

EXIF data
Brand
Canon
Model
Canon EOS 1300D
Aperture
ƒ/22.0
Focal length
32mm
Shutter speed
10s
ISO
100