This site uses cookies to deliver the best possible experience. Learn more.
Yesterday
Week
Month
1 year
2 years
3 years

kasiek Thank You for tookapic! :)

jewels Thank you Pawel :-)

Nutt Thank you for creating tooka, @pawel. Next month I'll follow @Satoshi 's example and buy an Ambassador t-shirt. ;)

Comment was deleted

Michal W. We thank you.

Darek Dziękuję Pawle

Frank Oschatz You have not just created a photgraphic-platform or a community. You helped close friendships.

"Tokyo Day 3"

Thank you so much, Pawel!

vera Tookapic is great! Thanks to you @Paweł !

Urszula Stachowicz I saw more and more red and gold stars today - this is amazing. :)

Tiljans Thanks Pawel! Great things you're doing! I hope together we can keep tookapic going!

Kazzi Community? Family!

vividcolourfabric I just wanted to write this. Feels like it's my second family. Users taking care about each other... This doesn't happen anywhere.

Satoshi T I was convinced of the members' superpower the tagging-days before. However, I imagine now the crisis has only been postponed. On this occasion, if we want to protect this unique community, we have to turn Tookapic into a sustainable site that does not rely on @Paweł 's pocket-money and keep it with a slight increase in the burden on a wide range of people.

tigg It is very good indeed. It gives you a more positive platform for the next four weeks; still not easy of course. But what a great illustration of 'the business' for any potential sponsor or backer. And on a bright note, is that the em5 back from the camera hospital? I do hope so ( unless they have upgraded you for free then that is even better).

Paweł Te Thanks @Paweł and whole tookapic community☺

Mariusz Rzepkowski Cieszę się, że udało się zdobyć kilka tygodni czasu. Nie myślałeś o tym aby temat tygodnia przerobić na komercyjną ofertę dla agencji reklamowych? Może ktoś chciałby zapłacić za to, że po tygodniu otrzyma kilkaset zdjęć na wybrany przez siebie temat, z których co najmniej kilkadziesiąt będzie bardzo dobrych zarówno pod względem technicznym jak i artystycznym. Do tego unikalnych i przedstawiających podejście do tematu z perspektywy różnych kultur i narodowości. To byłoby też korzystne dla użytkowników, ponieważ wtedy mieli by większe szanse na osiągnięcie przychodu ze swoich zdjęć.

Drugi pomysł to coś o czym, już wspominałem kiedyś. Mniej angażujące warianty projektu 365. Projekt 365 jest jednak wyczerpujący i po roku nie każdy ma siłę na kolejny rok. Widać to po rankingu, że po 365 dniach wiele osób kończy, a jeśli nie prowadzą żadnego projektu to wypadają z aktywnej społeczności i nie bardzo mają po co opłacać konto premium. Tak mi się przynajmniej wydaje, Ty masz dostęp do danych na ten temat więc wiesz lepiej czy akurat ta diagnoza jest trafna.

Pomysł trzeci, nie do zrealizowania szybko ale w dłuższym terminie mógłby być ciekawy. Akademia Fotografii Tookapic, przy współpracy z profesjonalnymi fotografami można by sprzedawać kursy foto. Tutaj spektrum możliwości jest szerokie, od wariantów podstawowych typu konsultacje wybranych zdjęć poprzez regularny e-learning aż po kursy nawet stacjonarne.

Paweł Kadysz Mamy ofertę na sponsorowane tematy tygodnia rozsyłaną regularnie. Ale chętnych brak, albo coś robimy nie tak.

W przyszłym tygodniu zmieniamy reguły jeśli chodzi o przyznawanie punktów, poziomów użytkownika. Tookapic do tej pory nie wybaczał, zasady były surowe i wiele osób szybko się zniechęcało.

Wciąż ważny będzie streak, natomiast będziemy nieco luźniej podchodzić do tego jak użytkownicy prowadzą swój projekt, a zamiast karać za błędy będziemy nagradzać za sukcesy, nawet te najmniejsze.

Co do punktu trzeciego. Są wstępne plany na organizację warsztatów. Zaczniemy chyba jednak od fotospacerów (dopóki jeszcze jest pogoda... i dopóki jeszcze jest tookapic).

Mariusz Rzepkowski Czyli w zasadzie pozostaje tylko zrobienie czegoś na miarę projektu z Vaderem aby zwrócić uwagę świata na tookapic.

Co do sponsorowania tematu tygodnia to faktycznie dziwne, że zainteresowania brak. Może najpierw trzeba by było zademonstrować jak może to zadziałać podpinając się pod jakąś kampanię społeczną za free. Tylko taką o zasięgu globalnym.

Szukania sponsorów wśród producentów sprzętu foto też pewnie już próbowałeś. Z ich strony zainteresowanie powinno być, wielu użytkowników przecież zaczyna przygodę z fotografią od telefonu lub taniego kompaktu a z czasem odczuwa potrzebę zmiany sprzętu na bardziej profesjonalny. A wybór konkretnego systemu to w zasadzie decyzja, która pociąga za sobą przywiązanie do marki na lata.

Paweł Kadysz Cały czas jesteśmy w kontakcie m.in. z Olympusem. Problemem są pozamykane budżety na dany rok i przede wszystkim fakt, że tookapic to społeczność globalna.

Nie ma czegoś takiego jak Olympus Global czy Nikon Global. To są tylko centrale. Tak naprawdę Olympus Polska jest zainteresowany tylko polską częścią społeczności, Olympus UK - tylko brytyjską i tak dalej. To są oddzielne podmioty niezależne zupełnie od siebie. I niestety proponowanie im "dostępu" do całej społeczności tookapic nie ma sensu. Próbowałem ;)

Biorąc pod uwagę jednak, że w 2017 65% tookapic to jednak Polacy, jest szansa że uda sie podpisać kontrakt z... kimś. Będziemy wiedzieć więcej we wrześniu.

Paweł Kadysz A co do Vader'a - to jedyna korzyść jaka z tego wypłynęła to ciekawe doświadczenia - moje osobiste. Nie przełożyło się to zupełnie na wzrost ruchu na tookapic, mimo dotarcia do kilkudziesięciu milionów użytkowników.

+ spróbuj wpisać moje imię i nazwisko w Google Images. Co ja powiem dzieciom, jak nauczą się korzystać z internetu... "I am your father."

Magda Korzewska Paweł podeślij mi ofertę dla Coca-Cola, ktoś tam jeszcze został z moich czasów. Najlepiej w takie formie żeby wyslać link na messangerze. Spróbuję zwerbować

Rafal Laczynski Thank you! Tookapic is the best!

Magda Korzewska Yes We can! Big congrats Paweł.

I think in you may find some good ideas in the thread. Please have a look at it again now with less stress than 24h before. I will keep my fingers crossed for you and in a meantime do some network marketing about stock.

v agnès Thanks to you Pawel. Hope you find it clear soon and the burden on your shoulders gets lighter.

Krzysztof Baczyński Poszło! Co prawda Gdyni a nie z Tokio... A szkoda ;) Tak trzymać!

Ewa Kudlaty @Paweł and other tookapics did a great job. I hope this trend will increase or at least stay on the same level. I keep fingers crosed!

Lido Trzymam kciuki za dalszą działalność, Tookapic musi dalej istnieć!!!!!!
Pozdrawiam
Lido

Etherliana Ludzie na prawdę są tu niesamowici!!!☺
Pawle dziękuję za tookapic!
Nie przypuszczałam ,że tak się wkręcę...
Mam nadzieję , że wszystko się ułoży ,bo nie wyobrażam sobie jak by to mogło być bez Was.

KarolinaZT To chyba najlepsza wiadomość od chwili, gdy usłyszałam,że to może być koniec... to NIE MOŻE BYĆ koniec!!! Trzymam kciuki!!!

Maciek Korsan GO GO GO!

Kazzi we can do it, and if we CAN do it - we WILL.

EXIF data
Brand
FUJIFILM
Model
X-T20
Aperture
ƒ/4.0
Focal length
35mm
Shutter speed
1/40s
ISO
640