This site uses cookies to deliver the best possible experience. Learn more.

Pomoc w wycenie sprzedaży, oraz porada w nowym zakupie (street). Nikon D3200 + 35mm 1.8 + 18-105 3.5-5.6

Witam wszystkich. Jestem amatorką z zapałem twórczym. Moje zakupy są zazwyczaj spontaniczne. Zabawę zaczynałam od sigma 30mm 1.4 z najtańszym body nikona (tj D3200). Później sigmę sprzedałam bo na uliczną fotografię była zbyt wolna. Ogólnie praca aparatu jest dość głośna. Z obiektywu 18-105 praktycznie nie korzystałam. Co do niepełnej klatki i 35 mm. Fajna portretówka.

Ale szukam czegoś mniejszego. Kieszonkowego i dobrego. Nie koniecznie lustrzanka. Ale z wizjerem. Myślałam o Olympusie lub Zenicie.

Podpowiedzcie za ile zestaw mogę sprzedać i jakie macie propozycje na dobry kompakt. Może sami coś macie w tej chwili podobnego?

Na koniec, martwi mnie jedna kwestia. Ponieważ lubię dwa nurty. Street i portrety. Czy aparat na street nada się do portetów. Hm. Czy faktycznie muszę mieć dwa?

12 comments

Marcin K. @Kazziz - polecam tego człowieka.

Kazziz a podziękował, już piszę

bartez83 Moim zdaniem najlepiej kupić coś zgrabnego z wymienną optyką np olympus omd em10 II lub fujifilm xt20 + na początek dwa obiektywy, portretówke i coś szerszego na ulice, wtedy będziesz mogła korzystać z jednego body w obu przypadkach. Aczkolwiek jeśli szukasz czegoś kompaktowego to polecam jeden z ulubieńców fotografów ulicznych Ricoh GRII czy np Fujifilm X100F nimi też możesz zrobić świetne portrety. Osobiście na ulice używam Fujifilm X70 i jestem bardzo zadowolony (brak wizjera) a do wszystkiego innego Olympusa EM10 II. Podsumowując nie ma złych wyborów, street można robić każdym aparatem a dobry portret wykonać telefonem heh mam nadzieje że pomogłem... 😁

Krysia Cześc! Dziekuję za pomoc. Bezlusterkowiec z wizjerem i wymienną optyką :) To jest dobry plan. Chciaż X100F patrzył na mnie, lecz w czasie pandemii muszę przeczekać budżetowo.

sebi Używam XT20 do "wszystkiego" a jak nie chcę mieć plecaka ze sobą , lub jak na rower jadę zabieram panasonica lx100 ....zobacz może się przyda ;)

Krysia Poczytam specyfikacje, dziękuję za namiary :)

Kazziz Dzień dobry cześć :) Ja się mogę Olympusowo wypowiedzieć - jeśli szukasz czegoś małego, to w tym momencie są przynajmniej dwie opcje: E-M5 Mark II i E-M10 Mark III. Ten pierwszy - ciut starszy, troszkę większy, nieco wygodniejszy dla zaawansowanego użytkownika. Świetna stabilizacja, bardzo duży wizjer, obracany ekran, magnezowa obudowa - a w zestawie z 14-150mm bardzo uniwersalny. Teoretycznie promocja "wielkanoc" z ceną 2699 się skończyła, ale mogę jeszcze poprosić o kod zniżkowy na taką cenę.
E-M10 Mark III z kolei to niższy model, ale generację nowszy - lepszy AF, procesor, trochę prostszy w obsłudze. W tym momencie na shop.olympus.eu w promocji z 14-150 za 2599.
Jeśli uniwersalny zoom Ci nie odpowiadał, to ze swojej strony bardzo polecam:
Street:
25mm f/1.8, które mnie osobiście zastąpiło właśnie Nikonowskie 35/1.8
17mm f/1.8 - fajne 35mm, typowo pod street
15mm f/1.7 PanaLeikę - nieco szerzej niż Olympus, kiedyś bardzo chciałem to szkło
Sigmę 16mm f/1.4 - najjaśniejsza, ale też największa i nieco słabiej wykonana niż powyższe.
Do portretów z kolei jest jedno rozwiązanie - kochana, znana i niezastąpiona 45mm f/1.8 :) którą polecam każdemu posiadaczowi aparatu mikro4/3.

Krysia Cześć. Na pewno stałoogniskowy obiektyw czyli np 45mm. A do tego lekkie body. Dobrze jakby do 3 000 zł :) Koniecznie wizjer!

Kazziz shop.olympus.eu/pl_PL/promo.ht... - tu jest promo na E-M10 Mark III, a na 45/1.8 muszę poprosić o kod rabatowy - i powinniśmy zmieścić się w budżecie z kitowym obiektywem, a z 14-150 lekko go przekroczyć.

Krysia Tzn że te w gotowym zestawie nie są lekkie? shop.olympus.eu/pl_PL/promo.ht...

Kazziz oooo! i w tym momencie weszła promocja - shop.olympus.eu/pl_PL/promo.ht... - E-M10 Mark III + kit + portretówka za 2499!

Kazziz ubiegłaś mnie :)