We analyze the anonymised information of our users to better match our offer and website content to your needs. This site also uses cookies to, for example, analyze traffic on the site. You can specify the conditions for storage or access of cookies in your browser. Learn more.

PL / Lokalne koła fotograficzne

470
15

Since it's targeted only to polish audience, I will let myself write in polish.

Cześć, tookakoledzy i tookakoleżanki. Słuchajcie, szukam namiarów na lokalne kółka i koła, kluby i klubiki... fotograficzne, w których się udzielacie albo o których wiecie. Bardziej lokalno-młodzieżowe i w mniejszych miastach, aniżeli ogromne i wielkomiejskie.

A po cóż mi to? Otóż firma, w której pracuję, przewidziała jakąś część budżetu marketingowego na szerzenie pasji do fotografii, i przy okazji - do jej aparatów 😉 - ale nie w formie billboardów, a raczej spotkań, wykładów i praktycznego wykorzystania sprzętu.

W ostatni weekend zrobiliśmy próbę w Tarnobrzegu, gdzie odbył się wykład nt. podstaw fotografii krajobrazowej, krótki pokaz podstaw Lightrooma, parę słów o "street photography" i fotospacer oraz wieczorne spotkanie w studio i praca z profesjonalną modelką z oświetleniem studyjnym (różnego typu). No i jeszcze na koniec wszyscy chętni poszli na niezobowiązujące rozmowy przy herbacie czy zupie słodowo-chmielowej.

Pomysł podobał się chyba wszystkim zainteresowanym - tak nam jako partnerowi, organizatorowi (ukłony dla pana Adama) odpowiedzialnemu za zorganizowanie sali i studia (mieszczącego się w... jednej z sal w piwnicach szkoły podstawowej), jak i uczestnikom.

Myślę, że taka forma marketingu jest znacznie ciekawsza, niż reklamy w radio, tv i na tych paskudnych billboardach, także chętnie przyłożę moją rączkę (albo i nóżkę na pedale gazu i sprzęgła), żeby budżet marketingowy szedł w taką stronę.

O co więc proszę? Jeśli wiecie, że w okolicy działa jakieś koło fotograficzne, szczególnie posiadające jakieś swoje (nawet malutkie) studio - piszcie śmiało.

Nie chodzi tu o spędy na 100 osób - szczególnie, gdy w studio z jedną modelką pracuje jedna osoba, a reszta się nudzi. Ale gdyby udało się zebrać grupę 20-30 osób, które zamiast w sobotę oglądać Familiadę i snuć się z kąta w kąt przyjdą się czegoś dowiedzieć, pobawić się aparatami i "liznąć" czegoś nowego - to już warto w dane miejsce jechać.

Target jest na zrobienie kilkunastu (lub nawet więcej) takich spotkań jeszcze w tym roku, a przewidywane rozpoczęcie realizowania projektu to +- przełom marca i kwietnia. Nikomu nic nie obiecam, bo wszystko dzieje się "ponad" mną, ale jeśli przy naszym tooka-współudziale uda się zorganizować dwa, trzy, pięć takich spotkań - to już będzie jakiś sukces (a moje notowania u przełożonego, który to organizuje, od razu będą nieco lepsze) 😉

Started by Kazziz Kazziz on
You need to be signed in to post comments

No comments yet.

Pawel from Tookapic

Hi, I’m happy to help you with any tookapic subject, however, before you send me a message, please look at Help section where you can find answers for most questions.

We’ll reply shortly!

Please note that answers for most questions about tookapic can be found in the Help section.