Join

PL / Lokalne koła fotograficzne

Since it's targeted only to polish audience, I will let myself write in polish.

Cześć, tookakoledzy i tookakoleżanki. Słuchajcie, szukam namiarów na lokalne kółka i koła, kluby i klubiki... fotograficzne, w których się udzielacie albo o których wiecie. Bardziej lokalno-młodzieżowe i w mniejszych miastach, aniżeli ogromne i wielkomiejskie.

A po cóż mi to? Otóż firma, w której pracuję, przewidziała jakąś część budżetu marketingowego na szerzenie pasji do fotografii, i przy okazji - do jej aparatów ;) - ale nie w formie billboardów, a raczej spotkań, wykładów i praktycznego wykorzystania sprzętu.

W ostatni weekend zrobiliśmy próbę w Tarnobrzegu, gdzie odbył się wykład nt. podstaw fotografii krajobrazowej, krótki pokaz podstaw Lightrooma, parę słów o "street photography" i fotospacer oraz wieczorne spotkanie w studio i praca z profesjonalną modelką z oświetleniem studyjnym (różnego typu). No i jeszcze na koniec wszyscy chętni poszli na niezobowiązujące rozmowy przy herbacie czy zupie słodowo-chmielowej.

Pomysł podobał się chyba wszystkim zainteresowanym - tak nam jako partnerowi, organizatorowi (ukłony dla pana Adama) odpowiedzialnemu za zorganizowanie sali i studia (mieszczącego się w... jednej z sal w piwnicach szkoły podstawowej), jak i uczestnikom.

Myślę, że taka forma marketingu jest znacznie ciekawsza, niż reklamy w radio, tv i na tych paskudnych billboardach, także chętnie przyłożę moją rączkę (albo i nóżkę na pedale gazu i sprzęgła), żeby budżet marketingowy szedł w taką stronę.

O co więc proszę? Jeśli wiecie, że w okolicy działa jakieś koło fotograficzne, szczególnie posiadające jakieś swoje (nawet malutkie) studio - piszcie śmiało.

Nie chodzi tu o spędy na 100 osób - szczególnie, gdy w studio z jedną modelką pracuje jedna osoba, a reszta się nudzi. Ale gdyby udało się zebrać grupę 20-30 osób, które zamiast w sobotę oglądać Familiadę i snuć się z kąta w kąt przyjdą się czegoś dowiedzieć, pobawić się aparatami i "liznąć" czegoś nowego - to już warto w dane miejsce jechać.

Target jest na zrobienie kilkunastu (lub nawet więcej) takich spotkań jeszcze w tym roku, a przewidywane rozpoczęcie realizowania projektu to +- przełom marca i kwietnia. Nikomu nic nie obiecam, bo wszystko dzieje się "ponad" mną, ale jeśli przy naszym tooka-współudziale uda się zorganizować dwa, trzy, pięć takich spotkań - to już będzie jakiś sukces (a moje notowania u przełożonego, który to organizuje, od razu będą nieco lepsze) ;)

15 comments

Marcin K. Białystok, uczelnie wyższe:
SAF PB: sspb.pl/agendy-sspb/saf-pb ; facebook.com/SAF.PB
SAF UmB: umb.edu.pl/s,5441/pdf ; facebook.com/umbsaff

Niestety spoglądając na profile Facebookowe wygląda na to, że najbardziej są aktywni październik-listopad :( . No ale zawsze można spróbować.

PS. Jakby się udało, to to kolejny powód by odwiedzić Białystok :-)

Kazziz z wielką przyjemnością, ale teleportem. albo samolotem. mimo wspaniałego towarzystwa w obie strony, samą podróż wspominam najgorzej - to jest taaaaak daleeeekoooo...

...chociaż obiadu w Wwa sobie nie odmówiłem ani w te, ani we wte.
Aczkolwiek jakby tak dali na tę okazję jakieś wygodne autko służbowe, to przemyślę sprawę. ;)

Marcin K. Niestety, na lotnisko pewnie będziemy musieli jeszcze poczekać... :(

Łukasz Brożek Katowice
- WSTI - wsti.pl/pl facebook.com/wstikatowice facebook.com/Samorzad.WSTI - Mają własne koła naukowe w tym fotograficzne i z tego co kojarzę to mają kilka pracowni. Możliwe, że byliby zainteresowani takimi spotkaniami.
- WST - facebook.com/wstkatowice facebook.com/galeriaWST wst.com.pl - To samo co w przypadku WSTI

Gliwice
- UFFO Pracownia rysunku, grafiki i malarstwa - facebook.com/uffo.pracowniarys... - Bardzo ciekawa pracownia i ludzie. Dużo miejsca. Z tego co kojarzę to kiedyś robili jakieś warsztaty foto, więc może też by ich to zainteresowało.

Zabrze
- Młodzieżowy Dom kultury nr. 2 - mdk2.zabrze.pl
- Miejski Ośrodek Kultury - mok.art.pl/pl
- Muzeum Miejskie - muzeum-miejskie-zabrze.pl

Ruda Śląska
- ZSP5 - facebook.com/ZSPnr5

Viola Qniej jeśli coś w Zabrzu lub Gliwicach, to ja wpadam! :)

Mariusz Rzepkowski Proponuję poszukać takich grup w domach kultury w średniej wielkości miastach które są w waszym zasięgu, na pewno w wielu są jakieś sekcje foto. Można też poszukać w mniejszych gminach.

Kazziz Też już o domach kultury myślałem, ale uznałem, że najpierw rzucam temat tutaj:)

Daniel Zaleski Super, zycze sukcesu oraz wielu fajnych spotkan.

Damian Cichy OTF - Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne

otf.ostroleka.pl

Aktywnie działają, organizują wernisaże, konkursy i akademie. Dodatkowo w samym mieście jest parę kółek które mogłyby być zainteresowane takim przedsięwzięciem (nie będący bezpośrednio powiązanymi z fotografią)

Comment was deleted

Michał Kubalczyk Jest Pix.house, ale nie wiem jak to dokładnie funkcjonuje :)

120mr Bydgoszcz, Zespół Szkół Chemicznych! A właściwie technikum fotochemiczne i kształcą techników fotografii i multimediów. W weekendy dorosłych ;) Studia mają wyposażenie podstawowe, ale sprawne zsc.bydgoszcz.pl

GaaNamiko Z wielką przyjemnością i nadzieją zgłaszam Koniński Klub Fotograficzny przy Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
klubfotokonin.blogspot.com
ckis.konin.pl/koninski-klub-fo...
facebook.com/KoninskiKlubFotog...
Byłoby wspaniale gdyby udało się zorganizować takie spotkanie u nas, jest dużo miejsca i wielu chętnych zapaleńców - odsyłam do linków ;)
Pozdrawiam

Marta Tomaszewska Kolega prowadzi koło fotograficzne przy szkole w Sierakowicach: facebook.com/kliszaki
W Gdańsku jeszcze GTTF, GTF i szkoły w Sopocie.

Krzysztof Puszczyński W Pile mamy Pilską Grupę Pasjonatów Fotografii "KADR". Nie należę, więc szczegółów nie znam :) Więcej info tutaj: pgpfkadrpila.wordpress.com