This site uses cookies to deliver the best possible experience. Learn more.

Olympus (m4/3) - pytania i odpowiedzi (PL only) + rabaty!

Jesteśmy z Tobą – online!
Proponujemy Ci bezpłatne, wirtualne, osobiste spotkania prowadzone przez naszych doświadczonych specjalistów, które mogą przybrać formę osobistej rozmowy wideo, telefonicznej lub po prostu...
partner.olympus.pl

Cześć! W tych jakże paskudnych czasach, chciałem się wyjątkowo czymś pochwalić. Wiecie lub nie - od dłuższego czasu współpracuję zawodowo z Olympusem jako wsparcie eventowe, a od sierpnia '19 - już jako stały współpracownik odpowiedzialny za część sklepów, trochę za szkolenia i różne inne drobiazgi. Z uwagi na fakt, że eventów obecnie brak, wszystko odwołane, wszyscy siedzimy w domach - odpaliliśmy platformę pytań online pod hasłem "W domu. Z Olympusem" - partner.olympus.pl/jestesmy-z-... No i cóż - można mnie tam znaleźć! Chwalę się, tutaj mogę sobie na to pozwolić.

Jeśli macie też poza-tookapicowych znajomych, będę super wdzięczny za podzielenie się tym linkiem - nie ma to jak viral marketing, a to jest aktualnie moja główna praca. A ja lubię pracować :)

No i obiecane w temacie - dostaliśmy pakiet kodów rabatowych dla osób, które zechcą zanabyć drogą kupna jakiś sprzęt po zadaniu pytania, także... wiecie, co z tym zrobić! Po każdy Olympusowy zakup można też zgłaszać się bezpośrednio do mnie, nie trzeba przez portal ;-) ale będzie mi miło, zawsze to większa cyferka w raporcie :D

19 comments

Marcin K. Widzę tu drugie rozwiązanie mojego problemu XD

Ian Prince Nice to hear you’re enjoying working for Olympus and supporting their users 👍👏😁

Kazziz oh hell yes. and this afternoon I had an idea how to make it more... me.
Watch for another post!

Mariusz Kuberczyk O, to ja się chętnie odezwę z pytaniami, bo chciałbym w tym roku sprawić sobie aparat i myślami kieruję się mocno w stronę Olympusa ;) Pytanie tylko, czy te kody rabatowe są jakoś mocno ograniczone czasowo?

Kazziz pytaj już, a jak będziesz - jak to się mawia, "na kupnie", to będziemy myśleć! Ale jakieś możliwości są zawsze :)

Kazziz na ten moment - do czerwca akcja rabatowa trwa! :)

Szymon Maciejczyk Ja się tylko chciałem przywitać ziom :D

Kazziz Cześć brat!

Kazziz Żeby nie robić nowego wątku, to tu wrzucę informację: do niedzieli jest promocja -500 pln na
- 45mm f/1.8, czyli moją ulubioną portretówkę (i nie tylko moją
- 30mm f/3.5 macro
- 60mm f/2.8 macro, czyli obiektyw makro, przez który @Rafal sprzedał Nikkora 105/2.8 VR :D
shop.olympus.eu/pl_PL/promo.ht...

w dodatku dziś weszła promocja na E-M10 Mark III - kod rabatowy "WIOSNA", być może ktoś będzie chciał zrobić upgrade starszego modelu... :)

Magda Korzewska bardzo polecam - 60mm f/2.8 macro, mój ulubiony obiektyw do medytacji z przyrodą "Ględy day 6" lub "Magnolia"

Maciej Kozioł Właśnie się zastanawiam nad przejściem z całem systemem Canon (60D) -> Olympus (OM-D E-M5 MII), dzięki za info!:)

Kazziz do piątku jeszcze jest pormo na 2699pln w zestawie z 14-150mm (: pisz śmiało!

Marcin K. jest, potwierdzam :)

Maciej Kozioł Mam pytanie odnośnie AF - nie ma detekcji fazy, czy jest to bardzo odczuwalne porównując to do np. średniej półki Canona?

Obecnie cykam 60D - amatorsko i czasem półprofesjonalnie, robię głównie cykacze do albumu, portrety i zdjęcia produktowe.
Zatrzymam się przy ostatnim, ponieważ ciekawi mnie tryb HighRes - jak wygląda kompatybilność z Lightroomem? Otwiera się to jak normalny RAW?

Odnośnie obiektywów - obecnie mam
- Tamrona 17-50 i
- 35mm Sigmy,
a pod kątem Olka myślę o
- 17mm 1.8 i
- 12-40 2.8
+ Helios 44 który zostanie mi z przejściówką:)
Co myślicie o tych szkłach? Jest coś ciekawszego w tej półce cenowej?

Od kilku dni wertuje internet, aczkolwiek jestem zaskoczony jak ubogi jest YouTube Olympusowy w porównaniu z innymi systemami.

Do E-M5 Mark II skłania mnie cena - jakość i fakt, iż sprawdzę jak to jest cykać bez lustra.

Ogólnie mój budżet na cały zestaw Korpus + coś uniwersalnego (np. 12-40) i jasna "35-tka" (w tym przypadku 17mm 1.8) to ok. 4500zł - może jest coś ciekawszego na co zwrócić uwagę, bądź dozbierać do lepszej puchy.

Kazziz Yo!
HighRes zapisuje się jako normalny ORF, a prócz tego aparat z pierwszej klatki High-res'a robi plik .ori - gdyby coś poszło nie tak w składaniu, a chciałbyś mieć oryginalne zdjęcie, to wystarczy zmienić ostatnią literkę w rozszerzeniu. LR widzi to bez problemu - np. to "NFM home" jest właśnie high-resem.

Jeśli chodzi o AF, to póki nie przyzwyczaiłem się do tego z E-M1 Mark II i E-M5 Mark III, byłem bardzo zadowolony z poprzednich modeli, ale po zmianie w dół nie bolało - jedynie AF tracking trochę kuleje, ale pojedynczy AF jest błyskawiczny :) 12-40/2.8 to trzy ligi wyżej niż Tamron 17-50, 17/1.8 nie jest moją oblubienicą, po początkowym zachłyśnięciu się tym szkłem wróciłem do 25/1.8 - ale w cenie poniżej 1500 pln warto :) a helios po przejściówce będzie miał nawet stabilizację!

tigg I so wish I could be part of this thread which I know is very relevant! Maybe on the computer translate is an option. I’m not complaining at all, written with a gentle smile on my face, but just wish .... 🙂

Marcin K. Under each comment you should be able to find a small round icon, which may look like Earth. When you click on it, you may get an interesting result ;-) As I understand Kazziz at some point is a representative of Olympus in region of Poland. In this case he can do both activities: to work and to help other tookapicers :-) It is of mutual interest.

tigg He has been very helpful to me in the past - we have "private messaged" to use tookapic term. And thank you, I just could not see that translate option on my Iphone screen but on the computer it is very clear

Kazziz If anyone's interested, I still work at Olympus (soon-to-be OM Digital Solutions aka OMDs :D), so keep Your fingers crossed that they will extend my contract after 31.12.2k2kx.
And I still have access to some discounts :)